Пошук
  • me-doc

Використовуєте ПРРО: чи обов’язково роздруковувати паперовий чек?


Якщо суб’єкт господарювання, який застосовує програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), створив в електронній формі фіскальний чек та надіслав його на наданий споживачем (покупцем) абонентський номер або адресу електронної пошти, то розрахунковий документ вважається виданим споживачу.

Така вимога передбачена п. 2 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265). Тобто, якщо Ви використовуєте ПРРО, то паперовий чек Вам друкувати не обов’язково, якщо електронний чек було надіслано на надану споживачем адресу.

Відповідальність

У разі невиконання цієї вимоги (фіскальний чек не створено в електронній формі та не надіслано споживачу в зручний для нього спосіб) за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції в таких розмірах:

  • 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону № 265, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;

  • 150% вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону № 265, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

Водночас п. 11 розд. II «Прикінцеві положення» Закону № 265 встановлено, що тимчасово до 01 січня 2022 року санкції, визначені п. 1 ст. 17 Закону № 265, застосовуються в таких розмірах:

  • за порушення, вчинене вперше – 10% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг);

  • за кожне наступне вчинене порушення – 50% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг).

Роз’яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 109.20). Нагадаємо нашим користувачам, що Cashalot комплексне програмне рішення, що підходить кожному: від торговельних точок до великих торговельних мереж. Для тих, хто бажає придбати ПРРО, пропонуємо звернутися до наших відділів продажу за телефонами: +380 50 700 76 51.

91 перегляд0 коментарів