top of page
Пошук
  • Фото автораme-doc

Вопросы-ответы к четвертому всеукраинскому вебинару от «M.E.DOC IS». РАБОЧИЙ РЕЖИМ СЭА НДС, который


Вопросы-ответы к четвертому всеукраинскому вебинару от «M.E.DOC IS». РАБОЧИЙ РЕЖИМ СЭА НДС, который состоялся 03.07.2015г.

1.У якому рядку декларації з ПДВ за червень необхідно відобразити невраховану у березні 2015 року суму податкового кредиту із самостійного уточненого розрахунку, зданого у червні 2015 року?

Відповідь: Згідно алгоритмів ДФС - Ряд. 20.1 = Ряд. 24 декларації попереднього звітного періоду + графа 6 рядка 24 уточнюючого розрахунку звітного періоду, у якому подано відповідний уточнюючий розрахунок

2. Чи будуть обнулені рахунки по ПДВ.

Відповідь: Згідно п.11 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість (Постанова КМУ від 16.10.2015 р. № 569), показники, що входять до формули обчислення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, обліковуються в розрізі платників податку наростаючим підсумком: з 1 лютого 2015 р. - для платників, що зареєстровані платниками податку до 1 лютого 2015 р.; з дати реєстрації платником податку, зазначеної у реєстрі платників податку, - для платників, що зареєстровані платниками податку після 1 лютого 2015 року. Крім того, прес-служба ДФС у повідомленні від 04.12.2014 року "Основні правила роботи системи електронного адміністрування ПДВ" зазначила, що кожен з показників реєстраційної суми обчислюватиметься наростаючим підсумком протягом всього періоду діяльності платника ПДВ до моменту анулювання його реєстрації

3. За відсутності коштів, не можемо зареєструвати ПН, до декларації включати можно такі ПН(РК)?

Відповідь: Ст..201.10 ПКУ Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

4. Як правильно заповнити платіжне доручення на поповнення електронного рахунку у СЕА ПДВ у разі нестачі ліміту для реєстрації ПН/РК? Як часто можна поповнювати рахунок протягом календарного місяця?

Відповідь:

- у полі «Одержувач» необхідно заповнити назву платника податку на додану вартість, який сплачує кошти та якому відкрито Казначейством України електронний рахунок.

- у полі «Код за ЄДРПОУ» необхідно заповнити код платника податку на додану вартість, який сплачує кошти та якому відкрито Казначейством України електронний рахунок.

- у полі «Банк одержувача» необхідно заповнювати «Казначейство України (ел. адм. подат.)».

- у полі «Код банку» необхідно заповнювати «899998».

- у полі «№ рахунку» необхідно заповнювати номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.

Звертаємо увагу, що у разі помилкового заповнення реквізитів в платіжному дорученні, кошти в автоматичному режимі будуть повернуті Держказначейством України на рахунок платника.

5. Як перевірити реєстраційну суму (ліміт) у програмі Медок.

Відповідь: Сформувати Запит JF1301204, отримати Витяг JF14301204, рядок 2 Витяга є реєстраційний ліміт. Детальніше на Вебінарі від 26.06.2015.

6. Які особливості функціонування СЕА ПДВ для підприємств з філіальною структурою ?

Відповідь: Законодавець не передбачив окремого порядку електронного адміністрування ПДВ для підприємств з філіальною структурою, жодних особливостей роботи СЕА ПДВ для таких підприємств не обумовлено

7. ПДВ-рахунок збільшено на суму невірно виписану та зареєстровану податкову накладную, яку не проводили в обліку, повідомили податкову письмово. Особливості обліку рахунку ПДВ.

Відповідь: У випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складення двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг) платник податку має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН у встановленому порядку (Лист ДФСУ від 09.06.2015 р. №11999/6/99-99-19-01-01-15).

За більш детальною інформацією звертатись до ДФС

8. Підкажіть будь-ласка, що робити, який і кому запрос подати, якщо сума на електронному рахунку не співпадає з сумою, яку я вирахувала?

Відповідь: необхідно провести звірку з ДФС індивідуально.

9. Підприємство-вирробник, закупівля сировини відбувається не кожний місяць і відповідно податковий кредит відємний, де брати кошти, якщо покупець розраховується 30 днів?

Відповідь: В даному випадку законодавством передбачено поповнення електронного рахунку ПДВ з розрахункового рахунку.

10. Скільки разів на добу можно надсилати Запит про стан ел.ПДВ рахунки?

Відповідь: «Запит щодо отримання відомостей про стан рахунку» JF1301204 можно ввідправлять без обмежень по кількості запитів в день, на всі запити повинні прийти Витяги JF1401204.

11. Чи прибрали терміни складання накладних, штрафи за терміни. Якщо ми отримали гроші, а ліміту не вистачає і ми не вкладаємося в термін, що за це загрожує.

Відповідь: Терміни реєстрації ПН / РК до ЄРПН не змінилися. Така реєстрація здійснюється не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. За порушення термінів реєстрації ПН та РК в ЄРПН передбачені штрафи згідно ст.120-1 ПКУ. Штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН / РК в ЄРПН застосовуються з 01.07.2015 у разі, якщо такі ПН / РК підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість.

12. Формула розрахунку реєстраційної суми ПДВ. Показники, які збільшують реєстраційну суму. Показники, які зменьшують реєстраційну суму.

Відповідь:

Показники​, які збільшують реєстраційну суму:

  • Сума податкових накладних отриманих (∑ НаклОтр)

  • Сума ПДВ заплаченого на митниці ∑Митн.

  • Сума поповнень ПДВ рахунку ∑ ПопРах

  • Сума середньомісячного розміру податку ∑ Оверд

Збільшують результпти розрахунку також показники:

  • бюджетне відшкодування та / або від'ємне значення , задекларовані за податкові періоди до 1 лютого 2015 р .;

  • на суми надміру сплачених зобов'язань з ПДВ ( переплата ) станом на 01.07.2015 року, після чого такі суми вважаються погашеними. Тобто переплати по ПДВ будуть враховані і автоматично буде збільшена реєстраційна сума.

Показники , які зменшують реєстраційну суму :

• Сума податкових накладних виданнихΣ НаклВід

• Сума возмещеніяΣ Відшкод

• Сума перевищення Σ Перевіщ

13. Чи є в «M.E.DOC IS» повідомлення про прийняття працівника на роботу

Відповідь: є. Код форми J/F3001001

14. Що означає "-" в рядку 2 Витягу із СЕА ? Яким чином він утворюється? За нашими підрахунками сума незрозуміла, чому утворилася.

Відповідь: Реєстраційна сума розраховується згідно формули наростаючим підсумком, починаючи з 01.02.2015 р

До 01.07.2015 р (тестовий режим СЕА ПДВ) при від'ємному значенні рядка 2 реєстрація в ЄРПН була можлива, а після 01.07.2015 - при негативному значенні рядка 2 неможлива реєстрація ПН і РК в ЄРПН.

15. Електронний ПДВ-рахунок. Управління та отримання інформації через програму «M.E.Doc IS»

Відповідь: Сформувати Запит JF1301204, отримати Витяг JF14301204, рядок 2 Витяга є реєстраційний ліміт. Детальніше на Вебінарі від 26.06.2015.

16. Як зареєструвати РК, коли контрагент користується программою Соната і відмовляється завантажувати Медок онлайн, щоб зареєструвати мій РК?

Відповідь: На 01.07.2015 реалізована реєстрація від’ємних РК через СДО ДФСУ.

17. ЯК можна використати суму, яка знаходиться у рядку 9 Витягу з системи електронного адміністрування ПДВ

Відповідь: сума у рядку 9 Витягу JF14301204 збільшує реєстраційний ліміт (рядок 2).

18. Як розділити суми в ПН і підтягнути в Реєстр якщо не вся сума призначається для використання у господарській діяльності?

Відповідь: для операцій розподілення податкового кредиту необхідно обрати код 112 або 113 в полі податковий кредит, та проставити % співвідношення в ПН (поля розміщені зверху форми ПН).

19 .Як філія (відокремлений підрозділ) може получити з єдиного реєстру зареєстровані на її назву (мабуть ЄДРПОУ) видані та отримані податкові накладні та який механізм (алгоритм) для цього розроблено?

Відповідь: Як показує практика роботи підприємств з філіальною структурою, розмежування за ознакою філії вхідних податкових накладних одного платника ПДВ програмними засобами податкового блоку не здійснюється. З проблемними питаннями, що виникають внаслідок цього, радимо звертатись письмово до органів ДФС.

20. Який надсилати запит в МЕДКу 130202 чи 130203, щоб отримати чітку відповідь про стан ПДВ-рахунку.

Відповідь: Сформувати Запит JF1301204, отримати Витяг JF14301204, рядок 2 Витяга є реєстраційний ліміт. Детальніше на Вебінарі від 26.06.2015.


164 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

コメント


bottom of page