Пошук
  • me-doc

Вопросы-Ответы по СЭА НДС #1



Вопросы-Ответы по СЭА НДС #1

  • Одна из причин почему сумма лимита недостаточна для регистрации НН/Дод2?

22.06.2015 ДФС было опубликовано письмо: « від 22.06.2015 р. № 22361/7/99-99-19-03-02-17 »

Державна фіскальна служба України повідомляє порядок автоматичного збільшення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, з 1 липня 2015 року.

Відповідно до пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначена пунктом 2001.3 статті 2001 розділу V Кодексу, автоматично збільшується на суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість, що обліковуються в інтегорованих картках платників податку станом на 01.07.2015 (абзац третій пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу). Водночас уточнені дані про помилково та/або надміру сплачені до бюджету платежі, станом на перше число місяця, наступного за звітним (станом на 01.07.2015), можуть бути сформовані Державною фіскальною службою України після завантаження відповідної інформації до центральної бази даних служби.

Згідно з Тимчасовим регламентом експлуатації інформаційної системи "Податковий блок", затвердженим наказом ДПС України від 24.12.2012 № 1198, завантаження центральної бази даних ДФС уточненою інформацією про стан розрахунків платників з бюджетом (у тому числі про надміру сплачені суми платежів) здійснюється на п’ятий (юридичні особи) та шостий (фізичні особи – суб’єкти господарської діяльності) робочі дні звітного місяця.

Таким чином, збільшення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначеної пунктом 2001.3 статті 2001 розділу V Кодексу, за рахунок сум помилково та/або надміру сплачених станом на 01.07.2015 грошових зобов’язань з податку на додану вартість з урахуванням технологічного процесу буде здійснено до 10 липня 2015 року.

Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві та Міжрегіональному головному управлінню ДФС – Центральному офісу з обслуговування великих платників довести зазначений лист до відома платників податку і підпорядкованих підрозділів.

Голова Р.М. Насіров

  • Что делать если нужно срочно зарегистрировать НН/Дод2 ?

а. Регулярно проверять остаток на электронном счете в СЭА НДС, в расчете на увеличении суммы лимита НДС за счет зарегистрированных НН/ДОД2 контрагентом.

«Запит щодо отримання відомостей про стан рахунку» можно отправлять без ограничений по количеству запросов в день, на все запросы должны прийти Витяги.

б. В случае срочной необходимости регистрации НН/Дод2 пополнять электронный счете в СЭА НДС средствами с расчетного счета предприятия.

  • Какие НН попадают под штраф?

Только те которые выписаны с 01.07.2015

пунктом 35 підр. 2 р. ХХ ПКУ визначено, що штраф, передбачений п. 120 прим.1.1 ст. 120 прим.1 ПКУ, а саме – у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладній або розрахунку коригування, за порушення терміну реєстрації такої накладної або такого розрахунку коригування до 15 днів, не застосовується при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, складених в період з 01.02.2015 до 01.07.2015. http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-181070.html

из ПКУ: 35. Норми абзацу другого пункту 120-1.1 статті 120-1 цього Кодексу не застосовуються при порушенні термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних/розрахунків коригування, складених в період з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року.

#вопросыответыпоСЭАНДС1

15 перегляд

«medoc-art» © 2015 - 2019