top of page
Пошук
  • Фото автораme-doc

Зміни щодо Порядку обміну електронними документами набувають чинності 01.09.2020

01.09.2020 р. набере чинності наказ Мінфіну від 01.06.2020 р. № 261 щодо змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами (далі – Наказ № 261).


Зміни, що внесені до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затверджені наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. № 557 (далі – Порядок), запроваджені з метою спрощення обміну ЕДО з контролюючими органами.


Отже, Наказом № 261 встановлено, що договори про визнання електронних документів, які на день набрання чинності цим наказом є чинними, продовжують діяти до виникнення підстав, визначених п. 5 розділу III Порядку (п.3 Наказу № 261).

Слід зазначити, що суб’єкти електронного документообігу (далі – СЕД), які здійснюють його на договірних засадах, самостійно визначають режим доступу до електронних документів, що містять конфіденційну інформацію, та встановлюють для них систему (способи) захисту (п.1 р. ІІ Порядку).


В інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних системах, які забезпечують обмін електронними документами, що містять державні інформаційні ресурси або інформацію з обмеженим доступом, повинен забезпечуватися рівень захисту цієї інформації, який відповідно до законодавства має відповідати ступеню обмеження доступу до неї.


Юридичні особи, самозайняті особи, податкові агенти, контролюючі органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування набувають статусу СЕД з дати приєднання до Договору, примірну форму якого визначено у додатку 1 до Порядку (п. 1 р. III Порядку).


! Приєднання до Договору здійснюється шляхом надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі (стандарті) з дотриманням вимог законодавства. Підтвердженням про приєднання субєкта господарювання до Договору є отримання автором відповідної квитанції про прийняття контролюючим органом такого документа (абз. 2 п. 1 р ІІІ Порядку).


Фізособи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються СЕД та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису.


У день припинення дії Договору контролюючий орган повідомляє автора про припинення дії Договору (із зазначенням причини) шляхом направлення автоматично сформованого повідомлення про припинення дії Договору (ідентифікатор форми J/F1491401) в Електронний кабінет або на електронну адресу, внесену до облікових даних автора, із зазначенням дати припинення за формою згідно з додатком 3 до Порядку.


Про це зазначили податківці ДПС у Дніпровській області.


45 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page