top of page
Пошук
  • Фото автораme-doc

Об’єднана звітність з типом «Довідкова»: ситуація на сьогодні

Поки роботодавці губляться в здогадах, що їм робити, якщо в працівників «сталися» звільнення, пенсія, лікарняний (об’єднаного ЄСВ/ПДФО/ВЗ-звіту в системі досі немає), контролюючі органи тільки знизують плечима. Так що ж ми маємо із цієї ситуації на сьогодні?

Відразу зауважимо, що поки ми можемо тільки ґрунтуватися на усних, наданих нам, роз’ясненнях контролюючих органів: податківців, пенсійників та ФСС. Але їх уже достатньо, щоб скласти загальне уявлення про ситуацію на сьогодні. Висновки поки такі:

1. Об’єднаного звіту в системі немає і найближчим часом він навряд чи з’явиться. За туманними й оптимістичними прогнозами — це березень.

Говоримо зараз про Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.

Форму Податкового розрахунка затверджено наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773.

2. Строків подання об’єднаної звітності з типом «Довідкова» немає. Поки це питання ще обговорюється. Але дуже малоймовірно, що його потрібно буде подавати з кожною заявою-розрахунком на лікарняні, виходом на пенсію або звільненням. Імовірніше, що його зроблять щомісячним (одним шматком, так би мовити, щодо всіх «випадків»).

3. Відповідальності за неподання звітності з типом «Довідкова» немає.

4. Подавати такий звіт у паперовому вигляді поштою немає жодного сенсу. До системи він не потрапить, втягнути його туди з природних причин поки неможливо, фонди його не побачать. Тож можна/потрібно спокійно чекати й не хвилюватися, що ми позбавляємо працівника лікарняних, пенсії, допомоги по безробіттю.

Не вина роботодавця, що ми маємо таку ситуацію. І, на жаль, ці проблеми «поштою» не вирішиш!

5. З приводу фінансування лікарняних із ФСС ситуація така. У деяких регіонах заявляють, що профінансують лікарняні, якщо разом із заявою-розрахунком будуть додані копії платіжок про сплату ЄСВ. Таким чином без питань профінансують «надійних» страхувальників.

Нагадуємо, що на подання такої заяви-розрахунку на отримання фінансування з ФСС відведено 5 робочих днів з дати прийняття комісією (уповноваженим) із соцстрахування рішення про призначення лікарняних. Важливо! Незалежно від ситуації зі звітністю нехтувати цими строками не можна.

6. Виправити виявлені помилки за старими періодами, допущені в грудневому й раніше ЄСВ-звіті, у платників можливості поки немає. Виправитися можна буде вже за новими правилами з появою об’єднаного звіту*.

* Про принципи виправлення помилок у новій звітності ми писали в статті «Об’єднаний звіт з ЄСВ і ПДФО. Уже за січень?» (журнал «Бухгалтер 911», 2021, № 4). Поки це все. Тримаємо руку на пульсі.


1 697 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page