top of page
Пошук
  • Фото автораme-doc

Порядок надання одноразової компенсації ЄСВ суб’єктам господарювання: Постанова КМУ № 1234

Кабмін оприлюднив постанову «Про затвердження Порядку надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання, Порядку формування і ведення реєстру набувачів одноразової компенсації суб’єктам господарювання та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 302» від 09.12.2020 р. №1234 (далі – Постанова № 1234).


Постановою № 1234 затверджено, зокрема, Порядок надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання (далі – Порядок).


Порядок визначає механізм надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання з метою відшкодування витрат, понесених під час сплати ЄСВ.


Нагадаємо, що надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання для відшкодування витрат, понесених під час сплати ЄСВ, передбачена Законом України від 04.12.2020 р. № 1071-ІХ. Даний Закон набув чинності з 10.12.2020 р.


Кому надається компенсація?

Компенсація надається суб’єктам господарювання — юридичним особам (далі – СГ), у яких станом на 31 жовтня 2020 р. основний вид економічної діяльності відповідно до ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань відносився до переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи і за даними зазначеного ЄДР діяльність таких СГ не припинена.


Що необхідно для отримання компенсації?

Для отримання компенсації СГ до 21.12.2020 р. подає до територіального органу ДПС за місцем обліку як платника ЄСВ заяву на отримання одноразової компенсації СГ за формою згідно з додатком до Порядку.


Заява на отримання одноразової компенсації


Заява подається засобами електронного зв’язку в електронній формі із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням КЕП.


Важливо! Заяву на отримання одноразової компенсації (ідентифікатор форми J1392101) можна подати, скориставшись програмою M.E.Doc. Для цього необхідно у розділі Звітність – модулі Реєстр звітів створити звіт (рис. 1), заповнити необхідні дані, підписати КЕП та відправити до ДПС.

Рис. 1


Датою подання заяви є дата, зафіксована у квитанції про отримання заяви (перша квитанція), яка формується в автоматичному режимі (в електронній формі), надсилається СГ протягом операційного дня та є підтвердженням отримання такої заяви.


Заява розглядається територіальним органом ДПС протягом трьох робочих днів з дня її отримання.


У разі коли останній день строку розгляду заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку вважається наступний за вихідним, святковим або неробочим робочий день.


Про результати розгляду заяви СГ надсилається квитанція про внесення даних заяви до реєстру (друга квитанція), яка формується в автоматичному режимі (в електронній формі) та є підтвердженням внесення даних заяви до реєстру.


Важливо! Квитанції надсилаються на електронну адресу, з якої надійшла заява, а також розміщуються в електронному кабінеті.


СГ, який звернувся із заявою на отримання компенсації, вважається таким, що узгодив розмір сплаченої суми ЄСВ за десять місяців.


Як розраховується сума компенсації?

Сума компенсації СГ розраховується відповідно до ст. 3 Закону № 1071 як середнє значення сплачених суб’єктом господарювання сум єдиного внеску за десять місяців, що передували місяцю набрання чинності Законом.


Коли компенсація не надається?

Компенсація не надається, якщо у СГ на дату набрання чинності Законом № 1071 є заборгованість із сплати ЄСВ (абз. 3 ст. 3 Закону № 1071).


Також Уряд затвердив Порядок формування та ведення Реєстру набувачів одноразової компенсації. Таким чином, ДПС буде внесено інформацію щодо набувачів одноразової компенсації у відповідний реєстр.

32 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page