top of page
Пошук
  • Фото автораme-doc

Участь у міжнародній групі компаній: форма Повідомлення та порядок складання

Нагадуємо нашим читачам, що 19.03.2021 р. набрав чинності наказ Мінфіну від 31.12.2020 р. № 839, яким, зокрема, затверджено:

  • форму Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (далі - Повідомлення);

  • порядок складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (далі – Порядок № 839).

Відповідно до вимог пп. 39.4.2 Податкового кодексу України платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній. Порядок № 839 затверджено відповідно до вимог пп. 39.4.2.2 ПКУ.

Отже, Повідомлення складається з двох частин: заголовної та основної. Основна частина, у свою чергу, складається з трьох розділів, що заповнюються відповідно до вимог розд. ІІ Порядку № 839.

Згідно з п. 8 розд. І Порядку № 839 Повідомлення містить графи (елементи), які є:

  • обов’язковими;

  • необов'язковими;

  • заповнення яких може бути обов’язковим за певних умов.

Обов’язкові графи підлягають автоматичній перевірці контролюючим органом на предмет їх наявності та повноти заповнення під час прийняття Повідомлення з метою інформування платника податків про виявлені помилки та невідповідності.

Необов’язкові графи (позначені у формі Повідомлення як [Н]) можуть залишатися незаповненими. Такі елементи у певних випадках можуть представляти вибір між тим чи іншим типом інформації, де лише один із них має бути використаний (наприклад, вибір між форматом адреси – у фіксованій чи довільній формі).

Окремі графи, які позначені у формі Повідомлення як [В], є обов’язковими для включення до Повідомлення у певних випадках, які описані у Порядку № 839. Графи, у яких дозволено зазначати обмежений перелік фіксованих кодів, наведених у Порядку № 839, позначені у формі Повідомлення як [К].

Про це повідомило Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП.

Також податківці проінформували, що подати Повідомлення про участь в міжнародній групі компаній можна з 01.08.2021 р. для тих платників, які здійснювали у 2020 році контрольовані операції. Отже, термін його подання за 2020 рік – до 01.10.2021 р.

Звертаємо увагу, що зручно подати Повідомлення про участь в міжнародній групі компаній (ідентифікатор форми J1800101) через М.E.Doc.

Comentários


bottom of page