Пошук
  • me-doc

Інструкція по налаштуванню програми «M.E.DOC» після отримання сертифікатів ЕЦП

Оновлено: 16 бер. 2021


Відтепер при завантаженні сертифікатів у програму «M.E.Doc» не потрібно змінювати центр сертифікації ключів в меню «Адміністрування - Параметри системи – Підпис».

Усі сертифікати, незалежно від типу АЦСК, можна завантажити у меню «Адміністрування - Сертифікати».

Завантаження сертифікатів ЕЦП. Сертифікати можна завантажити двома способами обравши в розділі Адміністрування – Сертифікати – Встановлені сертифікати:

- або натисніть кнопку «Завантажити з Інтернету», як вказано на малюнку (Мал.1):


Мал.1 Завантаження сертифікатів за допомогою Інтернету

- або оберіть Додати запис (або Ctrl+I) на панелі інструментів закладки Встановлені сертифікати (Мал.2). У відкритому вікні вкажіть шлях до каталогу, де зберігаються файли сертифікатів, які позначені піктограмою сертифікату та мають розширення файлу *.crt. Оберіть потрібний сертифікат (або декілька сертифікатів) та натисніть кнопку «Открыть».


Мал.2 Завантаження сертифікатів з вказаного каталогу

2. Налаштування комплекту підписів. Сертифікати автоматично з’являться у вкладці Встановлені сертифікати та програма відразу запропонує налаштувати комплект підпису документів. Із списку, що випадає оберіть відповідальних осіб (Мал.3).


Мал.3 Налаштування комплекту підписів

3. Налаштування електронної пошти. Оберіть Адміністрування – Параметри системи – Електронна адреса (Мал.4) ведіть в полі Адреса Ваш E-mail. Рекомендується створити окрему електронну скриньку на одному з надійних УКРАЇНСЬКИХ поштових серверів (ukr.net, meta.ua, gmail.com), яка використовуватиметься лише для відправлення звітів та отримання електронних квитанцій. Далі натисніть кнопку Перевірити з'єднання, та обов’язково збережіть налаштування. На поштовій скриньці має бути налаштовано пересилку по POP3/IMAP.


Мал.4 Налаштування електронної пошти

4. Встановлення коду доступу. Щоб завантажити код доступу автоматично натисніть в Головному меню – Адміністрування – Керування кодом доступу кнопку «Завантажити» (Мал.5). Якщо у вікні з’явиться інформація «Не знайдено жодного коду доступу» зателефонуйте 044-206-72-10 (технічна підтримка).


Мал. 5 Завантаження ліцензії


Станом на 01.01.2021 договір з ДПС укладати не треба.

5. Укладання Договору про визнання електронних документів (із Державною фіскальною службою України). Після отримання сертифікатів необхідно укласти Договір про визнання електронних документів. Для цього необхідно із Головного меню увійти в Звітність – Реєстр звітів – обрати період створення звіту та натиснути на кнопку Створити звіт. Для юридичних осіб у розділі Податкова інспекція – підрозділу Інше із реєстру бланків оберіть документ J1391004 «Договір про визнання електронних документів» (Мал.6).


Мал. 6 Вікно вибору Договору для юридичних осіб

Якщо Ви фізична особа-підприємець (ФОП), тоді необхідно обрати Податкова інспекція – Звітність фізичних осіб та обрати документ F1391004 «Договір про визнання електронних документів» .

Важливо! Всі поля в Договорі обов’язкові для заповнення!

Підпишіть Договір електронними підписами та відправте до Державної фіскальної служби. Ви маєте отримати звіт про доставку документу, квитанцію з підтвердженням про прийняття Договору та квитанцію з підтвердженням про успішне приєднання до договору. Укладання Договору з Пенсійним фондом України. Із Головного меню увійдіть в Звітність – Реєстр звітів – оберіть період створення звіту та натисніть на кнопку Файл – Створити звіт. У розділі Пенсійний фонд обрати документ Р 9900301 «Картка приєднання до договору про супровід електронних звітів…» (Мал.7). Необхідно заповнити її, підписати, відправити в ПФУ та прийняти квитанцію з відповіддю.


Мал. 7 Вікно вибору Картки для ПФУ

Відтепер Ви можете формувати та відправляти звіти в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису в Державну фіскальну службу України, Державний комітет статистики, Пенсійний фонд України та ФСС з ТВП.

Якщо відбулися зміни по Вашому підприємству, наприклад:

  • змінилися посадові особи (для прикладу - бухгалтер), які підписують електронні документи

  • або необхідно зареєструвати нові сертифікати (наприклад, сертифікат директора) при актуальності попередніх сертифікатів.

У таких випадках Вам необхідно подати Повідомлення про реєстрацію електронного цифрового підпису (код форми J1391102 - мал.8-9). При цьому Повідомлення спочатку необхідно підписати новими сертифікатами посадових осіб, зазначених у табличній частині Повідомлення, і лише після цього підписати його сертифікатами, що вже зареєстровані в системі електронного документообігу, згідно налаштованого комплекту підписів.Мал. 7-8 Вікно вибору Повідомлення про реєстрацію електронного цифрового підпису

#АЦСКУкраина #MEDocпрацює

5 246 переглядів0 коментарів